22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаMинистерот Османи неуморлив: Наутро во костум, попладне на Клиника во мантил- Со...

Mинистерот Османи неуморлив: Наутро во костум, попладне на Клиника во мантил- Со семејството се гледа само на видео повик

Бујар Османи од 9 часот утрово беше на брифинг со новинарите во Министерството за надворешнира работи, при што се разговараше за актуелната состојба и надворешната политика на земјава.

Веднаш потоа тој своите работни обврски ги продолжи како специјалист хирург на Универзитетската клиника во Скопје.
Министерот за надворешни работи минатата недела секој ден беше на пат или со пречек на гости, па многу малку му останува време за семејството. Но, тоа не го спречува да биде заедно со нив па и преку видео повик.

Еден таков повик остварил денеска додека бил дежурен на Клиниката. Приклучени се неговата сопруга и децата.

Инаку Бујар Османи е оженет и татко на две деца.

Во 2008 година беше назначен и за Министер за здравство.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...