22 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Свет Невестата и зетот едвај спасиле жива глава, сакале фотосесија каква што нема...

Невестата и зетот едвај спасиле жива глава, сакале фотосесија каква што нема никој до сега, па завршиле во океан.

Translate (Eng):[gtranslate]

Фотографиите и видеата направени од свадбените церемонии се важен дел за сите оние кои стапуваат во брак и секако младенците сакаат тие да бидат совршени.

Истото тоа го сакал и овој невенчан пар од Јужна Калифорнија. За да бидат посебни нивните фотографии тие избрале карпа во океанот каде што ќе требало да ја направат сесијата.

Сепак, океанот имал поинаква намера. Силен бран ги турнал во бурната вода, а голема среќа било што имало спасувачи кои веднаш им помогнале и ги извлекле невестата и младоженецот на брегот.

РЕКЛАМА

- Реклами -