27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваЕдна од најзгодните пејачки во Македонија: Децата во моментов не се со...

Една од најзгодните пејачки во Македонија: Децата во моментов не се со мене, се гледаме кога можеме, но не е ништо завршено.

Познатата пејачка Елена Велевска во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“ откри дека нејзините три деца веќе извесен период не живеат со неа, пренесува порталот Убавина и здравје.

Имено, откако пејачката се разведе од сопругот Маријан децата останале да живеат со него во Охрид, додека, пак, таа се преселила во Прилеп каде е заедно со своето семејство.

– Децата во моментов не се со мене, се гледаме кога можеме. Судот така одлучи, но јас се надевам дека ова не е дефинитивна одлука. Тие се моето се и многу ми недостасуваат, ги поздравувам во оваа прилика, кажа пејачката.

Откри и дека најстарата ќерка Софија веќе тргнала по нејзините стапки и е многу талентирана кога музиката е во прашање.

Целото интервју можете да го погледнете во видеото во продолжение:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...