23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Нов несреќен случај во Македонија: Гром усмрти 25-годишно момче од Тетовско додека...

Нов несреќен случај во Македонија: Гром усмрти 25-годишно момче од Тетовско додека напасувал овци

Translate (Eng):[gtranslate]

Гром усмрти 25-годишно момче од тетовско Долно Палчиште. Несреќата се случила вчера попладне, додека момчето напасувал стадо овци. Неговотобезживотно тело било пронајдено од друг сточар, во близина на негово бачило.

Според пријавеното, Е.О. околу 11 часот се упатил се упатил кон Карабунар да го
напасува стадото овци и по извесно време, тој телефонски не одговарал кај
неговите најблиски кои се обиделе да го контактираат, по што друго лице, исто
така сточар, во близина на нивното бачило го пронашол Е.О. без знаци од
живот. Смртта ја констатирал лекар по судска медицина, во рамки на увидот
извршен од јавен обвинител и екипа од СВР Тетово. Безживотно тело е
предадено на семејството по наредба на јавен обвинител.

РЕКЛАМА
- Реклами -