30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаЧеткар: Турбо-фолкот е канцер, по оваа изјава Адријана Кеш го „нападна“

Четкар: Турбо-фолкот е канцер, по оваа изјава Адријана Кеш го „нападна“

Светски познатиот џез музичар Владимир Четкар, кој по потекло е од Охрид а живее во Њујорк е познат и по своите интересни излагања на социјалните мрежи, каде на свој специфичен начин зборува за животот, неговите ставови, квалитетната музика, квалитетното вино…. Овој пат, тој изјави дека турбофолкот е канцер. На оваа изјава фолкерката Адријана Кеш го нападна со зборовите: „Пази канцерот тебе да не те фати“.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...