29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаКатастрофално видео: Талибаници ужасно тепаат жена

Катастрофално видео: Талибаници ужасно тепаат жена

Спротивно на нивните ветувања дека никој нема да биде повреден, ужасно видео се појави на социјалните мрежи, на кое се гледа како Талибанците тепаат жена, додека од страна публиката немо набљудува. Од видеото се гледа како жената која е прекриена вика и плаче.
Талибанскиот службеник Анамулах Самангани најави општа амнестија за сите во Авганистан и ги повика жените да се приклучат во нивната влада.

Самангани, член на културната комисија на Исламскиот емират, името што го користат талибанците за Авганистан, го изјави тоа денеска за државната телевизија, која сега е под нивна контрола, пренесува АП.

„Исламскиот емират не сака жените да бидат жртви“, изјави талибански претставник.

Видеото погледнете готука.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...