Катастрофално видео: Талибаници ужасно тепаат жена

Спротивно на нивните ветувања дека никој нема да биде повреден, ужасно видео се појави на социјалните мрежи, на кое се гледа како Талибанците тепаат жена, додека од страна публиката немо набљудува. Од видеото се гледа како жената која е прекриена вика и плаче.
Талибанскиот службеник Анамулах Самангани најави општа амнестија за сите во Авганистан и ги повика жените да се приклучат во нивната влада.

Самангани, член на културната комисија на Исламскиот емират, името што го користат талибанците за Авганистан, го изјави тоа денеска за државната телевизија, која сега е под нивна контрола, пренесува АП.

„Исламскиот емират не сака жените да бидат жртви“, изјави талибански претставник.

Видеото погледнете готука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here