24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаДимитриевски не ја чека повеќе партијата на СДСМ, оди по втор мандат...

Димитриевски не ја чека повеќе партијата на СДСМ, оди по втор мандат како независен.

Актуелниот градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ, Максим Димитриевски, на претстојните локални избори ќе настапи како независен кандидат.

Димитриевски за „Фокус“ ја потврди оваа информација, додавајќи дека во текот на денот ќе оддржи прес конференција на која ќе ги образложи причините за ваквата одлука.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...