15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПочина сопругот на поранешната пратеничка Силвана Бонева

Почина сопругот на поранешната пратеничка Силвана Бонева

Почина сопругот на поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева.

Таа утрово преку социјалните мрежи сподели фотографија од својот сопруг Александар под која напиша „почивај во мир либе мое“.
Нејзините пријатели, познаници и роднини веќе и изразуваат сочувство на Бонева по големата загуба во семејството…
Извор:Kurir

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...