20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПетчлено семејство од Прилеп остана на улица со бебе старо само 15...

Петчлено семејство од Прилеп остана на улица со бебе старо само 15 дена, им изгоре се што имаат, очајно молат за помош

До темел им изгоре буквално се што имаа и се што печалеле во изминативе 30 години. Сега немаат ништо. Пожарот кој се случи пред неколку дена ги остави на улица 5 членото семејство Амедоски од Прилеп, меѓу кои е и бебе старо само 15 дена. Северџан Амедоски низ солзи го раскажува страшниот настан. Кога се случил пожарот за среќа никој немало дома, а случајот во пожарна го пријавиле соседите. Сега се сместени кај нивни пријатели и роднини.Имаме мало бебенце, старо само 2 недели, сега сме расштркани, јас моментално сум сместен кај братучед ми, постариот син кај неговиот дедо, само до кога ќе седиме вака, неможе за постојано, останавме без покрив, штетата е непроценлива, ми изгоре се што печалев цел живот“, вели Северџан
Амедоски, сопственик на куќата.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...