8.9 C
Ohrid
недела, октомври 24, 2021
Почетна Македонија Петчлено семејство од Прилеп остана на улица со бебе старо само 15...

Петчлено семејство од Прилеп остана на улица со бебе старо само 15 дена, им изгоре се што имаат, очајно молат за помош

Translate (Eng):[gtranslate]

До темел им изгоре буквално се што имаа и се што печалеле во изминативе 30 години. Сега немаат ништо. Пожарот кој се случи пред неколку дена ги остави на улица 5 членото семејство Амедоски од Прилеп, меѓу кои е и бебе старо само 15 дена. Северџан Амедоски низ солзи го раскажува страшниот настан. Кога се случил пожарот за среќа никој немало дома, а случајот во пожарна го пријавиле соседите. Сега се сместени кај нивни пријатели и роднини.Имаме мало бебенце, старо само 2 недели, сега сме расштркани, јас моментално сум сместен кај братучед ми, постариот син кај неговиот дедо, само до кога ќе седиме вака, неможе за постојано, останавме без покрив, штетата е непроценлива, ми изгоре се што печалев цел живот“, вели Северџан
Амедоски, сопственик на куќата.

РЕКЛАМА