26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаИстакнатиот менаџер Христо Кондовски кандидат на СДСМ за градоначалник на Битола

Истакнатиот менаџер Христо Кондовски кандидат на СДСМ за градоначалник на Битола

Истакнатиот менаџер Христо Кондовски е кандидат на СДСМ за градоначалник на Битола.
Откако неговиот избор вчера попладне го потврди Извршниот одбор на СДСМ, во јавноста и на социјалните медиуми бројни се позитивните реакции од неговиот избор.

И додека изборните правила дозволат Кондовски да ги презентира неговите политики и концепти за развој на градот, како и плановите за забрзана динамика на активностите за подобра и поубава Битола, извесно е дека очекувањата на битолчани се насочени кон понатамошен просперитет на општината. Продолжување на домаќинското работење со народните пари што е препознатлив белег на СДСМ секако ќе биде еден од постулатите во работењето на Кондовски.

Со оглед на неговото искуство битолчани имаат големи очекувања токму Кондовски да застане на чело на градот и своите менаџерски практики да ги потврди во Општина Битола.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...