25.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаТортевски: Сите политичари се поправија по 20 кила откако дојдоа на функцијата

Тортевски: Сите политичари се поправија по 20 кила откако дојдоа на функцијата

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Александар Тортевски во гостувањето на Сител во Тема на денот рече дека службениците треба да бидат слуги на народот.

– Четири години од сопствениот живот да потрошат во функција на граѓаните. Не првпат во животот да седнат во службена кола и секој втор ден да одат на ручеци. Па еве, видете, сите политичари речиси, еден нема што не качил 20 кила откако ќе седне на функцијата зашто достапни му се кафаните, рече Тортевски.

Тој додаде дека доколку тој стане градоначалник веднаш ќе поднесе оставка доколку се докаже дека со градски пари платил барем еден ручек.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...

Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа

МАКЕДОНИЈА Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа, обвинета за дискриминација Автор: Деск 4NEWS.MK 18/06/2024 11:47 Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) утврдила дека...