23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Максим тргна против Максим

Заев: Максим тргна против Максим

Еден од начините кога ќе одлучите дека треба да го напуштите СДСМ е да настапите како независен кандидат. Максим се одлучи да тргне против Максим и СДСМ на центрлниот одбор треба оваа исклучување од партијата да го констатира.Во Куманово ќе победеи тој што победува веќе 30 години, а тоа е СДСМ, кажа премиерот Зоран Заев во врска со најавите за исклучувањето од СДСМ на актуелниот градоначалник на Куманово .

Тој вели дека определбата на Димитриевски да не дочека и преурането да настапи како независен кандидат е негова лична одлука.
Lokalno

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...