27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваЗа да си ги израдува родителите Италијанец се ожени сам со себе...

За да си ги израдува родителите Италијанец се ожени сам со себе !!!

40-годишен Италијанец, од Сант Антонио Абате, се оженил сам со себе, сакајќи да се спротивстави на маргинализацијата што ја доживуваат слободните луѓе во општеството.
Нело Руџиеро си рекол „да“ на прославата, која ја организирал и за себе. На оваа необична свадба немало невеста – и Нело исто така рекол дека мислел дека никогаш нема да сака никој друг повеќе од себе.

– Згора на тоа, да се сакаш себе си е најубавото нешто што може да му се случи на човекот: само на тој начин може да се постигне внатрешен мир – изјавил младоженецот.

Зошто го направил тоа тој рекол дека пред се поради родителите кои се стари.

– Бев единствениот ерген од пет браќа и сестри, сакав да ги убедам дека вака се чувствувам добро – рекол тој.
– Бев единствениот ерген од пет браќа и сестри, сакав да ги убедам дека вака се чувствувам добро – рекол тој.

Младоженецот пристигнал на венчавката на бел коњ, а гостите што го чекале мислеле дека всушност ќе го прослават неговиот 40 -ти роденден – наместо тоа, тие се нашле на оваа необична свадба. Кумовите биле братучедитее, а не изостанал ниту венчалниот прстен.

– Живееме во општество што ги маргинализира оние кои се слободни дури и во нивните 40 -ти години. Сакав да испратам порака, која очигледно беше добро примена: многумина подоцна ми се јавија да кажат дека сакаат да се венчаат сами, исто како и јас. Дури и оние кои се веќе во брак – рекол Нело.
Извор: Вечер

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...