18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев го повика членството на ВМРО-ДПМНЕ да не учествува за пописот !!!

Апасиев го повика членството на ВМРО-ДПМНЕ да не учествува за пописот !!!

На неколку дена пред почетокот на политичката операција наречена „попис“, чија цел е демографски и етнички инженеринг во Република Македонија, претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев, ги повика симпатизерите на опозиционата партија ВМРО, да не учествуваат во фингираниот попис и со тоа спречат нова неправда врз македонскиот народ.

Свесен дека раководството на ВМРО-ДПМНЕ не ги застапува интересите на нејзините симпатизери, членство како и на мнозинското македонско население, како контра кон Мицковски за неговата вчерашна објава, Апасиев на својот фејсбук профил напиша:
„Без разлика на одлуката и однесувањето на раководството на ДПМНЕ, ги повикувам симпатизерите на ВМРО да не учествуваат во фингираниот попис за отпис на Македонците.“

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...