23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСДСМ: Антиваксерската ВМРО-ДПМНЕ прелепува билборди

СДСМ: Антиваксерската ВМРО-ДПМНЕ прелепува билборди

ВМРО-ДПМНЕ се вознемири, си го покажа уште еднаш своето лице. Вистината ги боли, па прелепуваат билборди, соопштија од СДСМ.

Тие го повикуваат Христијан Мицкоски да излезе на прес конференција и да ги повика сите граѓани да се вакцинираат и да ги почитувате мерките..

-Ајде Мицкоски, ти излези пред јавноста и упати јасен повик сите граѓани да се вакцинираат, во интерес на нивното здравје и заштита на колективното здравје. Не лицемерно, незрело и неодговорно. Без лаги, без измислувања, без манипулации, велат од владеачката партија.

СДСМ обвинува дека на почетокот на август на својата Фејсбук страница Мицкоски објави дека лично веќе бил вакциниран.

-Пред неколку дена пак, на први септември, јавно на телевизија кажа дека се вакцинирал еден ден претходно.​ Затоа што „бил лимитиран„ и не можел да оди по кафани. Прашањето е сега кога Мицкоски се вакцинирал, на почетокот на август или во вторникот, на 31 август? Очигледно е дека државата со мерките го убеди антиваксерот Мицкоски да се вакцинира, стои во соопштението на владеачката партија.

Lokalno.Mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...