26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаЗОРАН МИЛЕСКИ КИЧЕЕЦ Е ЕДЕН ОД СЕДУМТЕМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА - едно...

ЗОРАН МИЛЕСКИ КИЧЕЕЦ Е ЕДЕН ОД СЕДУМТЕМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА – едно лице загина, другите пренесени во болница

Еден од седуммината повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на новоселските гробишта, а во која загина едно лице, е Зоран Милески Кичеец, дознава Телма телевизија.

Соред инфорации на Телма, еден од повредените е Зоран Милески Кичеец, кој е осуден на три години затвор откако го призна делото за случајот Текет – примање награда за противзаконто влијание.

Од Управата за извршување санкции официјално за Телма потврдиле дека Кичеец имал прекин во траење на кзаната од 30 дена поради здравствени кардиоваскуларни проблеми.

Речението му било потпишано на 8 август, а тој треба да се врати во затворот на 8 септември.

Од Упраата рекле дека тој е во затворот во Струга каде има затвореници за полесни кривични дела, и дека ги користи и му следуваат дури и правата на вработување надвор од затворот па дури и за годишен одмор од 24 дена.

Во притвор беше однесен на 15 јули 2019 година, а во тригодишната затворска казна му се смета и тој период,

Причините за несреќата засега се непознати, а во неа учествувале три патнички возила, Џип мерцедес, БМВ и камионет. Едно лице од камионетот починало на самото место на несреќата, а седум се повредении пренесени во гостиварската општа болница.

Од 15.30 е во прекин сообраќајот и се пренасочува преку село Церево.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...