28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаХристо Кондовски: Многу ми е значајна оваа награда затоа што е детектиран...

Христо Кондовски: Многу ми е значајна оваа награда затоа што е детектиран придонесот и на нашата компанија СН Осигурителен брокер

Заедничките успеси во агро секторот вечерва ги споделуваме со земјоделците.
Благодарност на признанието во рамките на „Најуспешни во областа на земјоделството за 2021“ во соработка со земјоделската платформа „Агротим“, манфестација во присуство на Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа и голем број соработници.
Многу ми е значајна оваа награда затоа што е детектиран придонесот и на нашата компанија СН Осигурителен брокер. Потекнувам од семејство каде минатите генерации се занимавале со земјоделие. Точно знам колку е тешко да се работи со земјоделие, заради што често ја користиме флоскулата “фирма на отворено” , во која се работи буквално со неизвесност и на удар од различни непогоди. Земјоделецот спие со едното око отворено. Затоа навистина треба да ги цениме неговите напори.
На почетокот на мојата кариера во 2008 година во „Вардар Осигурување„ кога на колегиум спомнав осигурување на земјоделието ми рекоа дека тоа е исклучително тешка област и дека земјоделците се соочуваат со штети. Тогаш почуствував дека токму во таа област треба да се фатам во костец со осигурувањето и да ги креирам своите компаративни предности. Токму тоа и се случи.
Од 2008 година, па наваму го афирмирам осигурувањето на земјоделието. Од 2014 година со колегите во СН Осигурителен брокер активно работиме во земјоделието. Ние влегуваме онаму каде што другите не сакаат, односно сме вистински партнери на земјоделците. Сите се плашат да осигуруваат во областа на земјоделието, ние не се плашиме.
Партнерскиот и отворениот пристап ќе продолжат и во иднина. Така како што ги отворам и решавам проблемите во приватниот сектор, така ќе пристапам и во Општина Битола.
Не се плашам да ветам. Тоа е моето мото. Зошто знам дека тоа што го ветувам го исполнувам.
#ЗаЕфикаснаОпштина
#ЗаЕфикасноЗемјоделие

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...