21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов: ВМРО-ДПМНЕ нема три чисти да излезе со свој кандидат и се...

Шилегов: ВМРО-ДПМНЕ нема три чисти да излезе со свој кандидат и се крие позади Арсовска

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов смета дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ се крие позади независната кандидатка Данела Арсовска.-  Госпоѓата Арсовска, свесно или не, помага на опозицијата да се сокрие позади нејзе, затоа што пред моето доаѓање, 27 управуваа со градот и сите аномалии кои што се појавуваат се од нивното невладеење. Моето лично мислење е дека ВМРО-ДПМНЕ нема три чисти да излезе со свој кандидат и се крие позади Арсовска. Не знам и не верувам дека мои поддржувачи ќе гласаат за неа, но убеден сум деа токму поради тоа што го направивме за градот во изминатите 4 години дека многу поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за мене на изборите, рече Шилегов во гостувањето на емисијата „Жешко политичко лето“    Пишува: Локално

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...