19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПејачката Добрила е 93-годишната бабичка која со својот автомобил излетала од магистралниот...

Пејачката Добрила е 93-годишната бабичка која со својот автомобил излетала од магистралниот пат Охрид- Ресен.

Пејачката Добрила Чaбриќ (93) од Дојран тешко е повредена во сообраќана незгода што се случила вчера вечерта. Добрила била тргната за Охрид, каде требаше да учествува на фестивалот „Охрид фест“, но со нејзиното возило излетала од патот и поради поврдите завршила во болницата „Св Еразмо“ во Охрид.

Сообраќајната незгода ни ја потврдија и од СВР Охрид и од МВР.

Вчера вечерта во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, на влезот за селото Свиништа, патничко моторно возило „опел“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.И.Ч.(93) од Стар Дојран, излетало од коловозот. Во незгодата Д.И.Ч. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. На местото на настанот, увид изврши увидна екипа од СВР Охрид, велат МВР.

За повеќе детали,Тука ММС

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...