20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаИ Интегра се вклучи во трката за градоначалник на Штип

И Интегра се вклучи во трката за градоначалник на Штип

На денешната прес конференција на ОИК Штип беше соопштено дека политичката партија Интегра ќе има кандидат за градоначалник на општина Штип на Локалните избори што ќе се одржат на 17 октомври. Се уште не е познато името на кандидатот на Интегра и се очекува тоа да биде објавено во текот на утрешниот ден. Како што е веќе познато, во трката за градоначалник ќе учествуваат политичките партии СДСМ, ВМРО ДПМНЕ, ДОМ И ЛДП и Интегра. За советници свои кандидати имаат поднесено седум политички партии, а ТМРО и Левица ќе учествуваат само со листа за советници. Во Штип нема ниту еден независен кандидат за градоначалник.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...