22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаИ после се чудиме зошто немаме држава: Оваа фотографија е кога Касадра...

И после се чудиме зошто немаме држава: Оваа фотографија е кога Касадра и Ранду пристигнаа во Охрид.

Почетокот на „лудилото“ по т.н. сапунски серии сосема заслужено може да и` се припише на легендарната Касандра, ликот кој своевремено ги задржуваше Македонците пред малите екрани кон средината на 90-тите години од минатиот век.

Имено, серијата „Касандра“, која на овие простори беше прикажувана во последните неколку години од дваесеттиот век, уште од првата епизода ги „окова” гледачите пред малите екрани, кои со нетрпение ја очекуваа секоја следна епизода.

По огромната слава актерите кои ги толкуваа улогите на Касандра и Ранду ја посетија Македонија, а на посетеноста на охридскиод плоштад можат да и завидат сите политички партии.

Трагедија е што граѓаните никогаш повторно не излегоа ниту во свое име во олкав голем број дури и во свој интерес за да се изборат за своите права.

Па потоа се чудиме зошто немаме држава…
Фото: Охриѓани

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...