1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Полициски кородон пред седиштето на ДУИ во Мала Речица

Полициски кородон пред седиштето на ДУИ во Мала Речица

Translate (Eng):[gtranslate]

Учесниците на протестот во Тетово, за трагедијата со модуларната ковид болница се сочија со полициски кордон на патот кон седиштето на ДУИ во Мала Речица, јавуваат албанските медиуми од терен.

Учесниците на протестот побарале да разговараат со одговорниот на полицијата за да им објассни зошто е блокиран патот.

Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината.

РЕКЛАМА