23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаМедиумите се вирус, однесувањето на луѓето е пандемија - повторно протест против...

Медиумите се вирус, однесувањето на луѓето е пандемија – повторно протест против ковид мерките

Ковид мерките за невакцинираните повторно ги натераа дел од граѓаните да излезат на улица. Тие се против, како што велат, присилната вакцинација. Како што можеше да се забележи од нивните транспаренти, медиумите биле вирус, а здравиот разум лек.

Претходно се одржаа повеќе протести откако Комисијата за заразни болести одлучи да донесе рестриктивни мерки за невакцинираните, односно да не можат да влезат во трговски центри, ресторани, хотели и слично.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...