5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Медиумите се вирус, однесувањето на луѓето е пандемија - повторно протест против...

Медиумите се вирус, однесувањето на луѓето е пандемија – повторно протест против ковид мерките

Translate (Eng):[gtranslate]

Ковид мерките за невакцинираните повторно ги натераа дел од граѓаните да излезат на улица. Тие се против, како што велат, присилната вакцинација. Како што можеше да се забележи од нивните транспаренти, медиумите биле вирус, а здравиот разум лек.

Претходно се одржаа повеќе протести откако Комисијата за заразни болести одлучи да донесе рестриктивни мерки за невакцинираните, односно да не можат да влезат во трговски центри, ресторани, хотели и слично.

РЕКЛАМА

- Реклами -