27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПретепана и силувана петнаесетгодишна девојка во Велес

Претепана и силувана петнаесетгодишна девојка во Велес

Голема ширинка, многу клупи и центар на градот Велес – место идеално за вечерни излегувања и различни средби. Но, овде, во населбата Дворови во Велес, во саботата се случувал хорор наместо мирна летна вечер.

На ова место често се собираат младите, ни велат локалните жители кои живеат во близина и се навикнати на бучна околина. Неретко и реагираат.

Во велешката полиција пристигнала пријава дури утредента, односно во недела наутро. Девојчето само пријавило во полиција – нешто што не се случува често во ситуации како оваа кога штитеници на домот побегнуваат и се жртви на малтретирање. Две лица веќе се повикани на разговор.

Петнаесетгодишното девојче штитеничка на дом за деца без родители, во саботата попладнето се оддалечила од зградата кадешто е згрижена. Во полициската станица во Центар стигнала пријава дека девојчето е исчезнато.

Неколку часа подоцна, таа била во Велес – како што неофицијално дознава Телма, заедно со поголема група велешани со коишто таа се познавала. Била истепана, сексуално злоставувана, а потоа и веднаш однесена во болница на прегледи.

Петар Догов ВидеоТука Извор: Телма

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...