21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваMaшки Магазин: Ова се најплатените политичари на годишно ниво, платата на Заев...

Maшки Магазин: Ова се најплатените политичари на годишно ниво, платата на Заев во споредба со нивните е смешна..

Најплатени – овој збор веднаш асоцира на познатите спортисти, холивудски актери, инфлуенсери, модели и така натаму, но ретко на кој му паѓа на памет за шефовите на држави…
Платите изнесуваат на годишно ниво, а од примиерот Заев ќе ви ја прикажеме неговата месечна плата !!!

Извор:Машки Магазин

Или околу 1.000.000 денари годишно

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...