19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: Центар за талентирани ученици и Туристички инфо центар

Кондовски: Центар за талентирани ученици и Туристички инфо центар

Центар за талентирани ученици и Туристички инфо центар !
Стариот и напуштен објект во близина на Офицерскиот дом ќе го реновираме и адаптираме за да го добиеме #најдоброто за Битола – поддршка за младите таленти !
Во истиот објект ќе биде сместен и Туристичкиот информативен центар во кој стручни лица ќе ја развиваат една од најзначајните гранки за Битола – туризмот !
Само со системски и со целосен опфат на сите категории граѓани и на различни фокусни групи ќе успееме !
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...