26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаОва е снимка од едно ОУ во Прилеп: Купишта УЧЕБНИЦИ завршија во...

Ова е снимка од едно ОУ во Прилеп: Купишта УЧЕБНИЦИ завршија во тракторот од ЈКП “Комуналец”

Ова е снимка од едно ОУ во Прилеп. Купишта УЧЕБНИЦИ завршија во тракторот од ЈКП “Комуналец”, а оттука и на депонија‼‼‼На отпадот за ХАРТИЈА. Според некои сведоштва, дел од учебниците, се уште биле во наставната програма?!
Надлежните пак, се правдаат дека учебниците биле “стари, односно од постара наставна програма”, и дека само “држеле место во училишните простории”.
Која и да е причината, сликава е повеке од тажна и мачна.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...