20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридУгостителите му кажаа НЕ на Георгиески за предизборно сликање

Угостителите му кажаа НЕ на Георгиески за предизборно сликање

Едно големо НЕ му кажаа угостителите од Охрид на кандидатот за градоначалник од СДСМ, Константин Георгиески.

Имено на вчерашната средба, присутни беа неколкумина угостители, меѓу кои пратеникот од СДСМ, Лазе Таневски, членот на ИО на СДСМ Охрид, Михаил Мишев.

Ваквата мала поддршка се должи на случувањата изминатиот период, односно за време на кризата предизвикана од Ковид, кога угостителите и туристичките работници беа оставени на цедило, без никаква финансиска помош од локалната власт предводена од Георгиески.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...