22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваФилиповски кон Муцунски: Вие сте цело време на државна ЦИЦКА.

Филиповски кон Муцунски: Вие сте цело време на државна ЦИЦКА.

Кандидатот за градоначалник на Аеродром Александар Филиповски во дебатата на „Само Вистина“ на Канал 5 му упати порака на кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски дека излегува на пресконференции на кои соопштува невистини.

Кога ќе излезете на прес треба да зборувате вистина. Мојата фирма е 45 години стара фирма. Не може Вие мене да ми кажувате за мојата фирма. Вие 8 години сте на државна цицка. Тој вели дека Муцунски му се јавил да има фер кампања, но веќе 6 дена гледа нефер однос од страна на опозициската партија.

Кога ќе излезете на прес треба да зборувате вистина. Мојата фирма е 45 години стара фирма. Не може Вие мене да ми кажувате за мојата фирма. Вие 8 години сте на државна цицка. Тој вели дека Муцунски му се јавил да има фер кампања, но веќе 6 дена гледа нефер однос од страна на опозициската партија.

Во урбаниот дел не постои можност за такво нешто, но во руралниот нема. Вие лажете константно, вие од матрицата на вашата партија не излегувате, додаде Филиповски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...