19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонија"Двајца без тројца"- Од цела општина премиерот Заев беше пречекан само...

“Двајца без тројца”- Од цела општина премиерот Заев беше пречекан само од 50-тина жители на општина Дебрца.

Централниот караван на СДСМ на чело со Претседателот на СДСМ -Зоран Заев денеска беше во Белчишта, Општина Дебрца заедно со кандидатот за градоначалник Игор Крцоски и носителот на Советничката листа од СДСМ , Ромео Печоски

Заев од Белчишта порача дека во изминатите години се покажало дека во државата има пари и за да растат платите и за да се инвестира во капитални проекти, а во овие четири години како никогаш досега се инвестирало во патната и комуналната инфраструктура насекаде низ државата, но факт е дека овој народ се освести и на овие лаги само 50-тина луѓе присуствуваа и го слушаа неговиот говор.

Жителите на општина Дебрца не забораваат кога владата и покрај сите притисоци се обиде да направи ѓубралник од ова место но благодарение на градоначалникот и жителите нс оваа општина успеа да ја сочува својата недопредна природа !!!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...