22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: Паролата „Битола – спортски град“ ќе биде потврдена со изградбата на...

Кондовски: Паролата „Битола – спортски град“ ќе биде потврдена со изградбата на голем Мултифункционален спортски центар

Паролата „Битола – спортски град“ ќе биде потврдена со изградбата на голем Мултифункционален спортски центар !
аква парк и затворен базен,
кошаркарско игралиште,
фудбалско игралиште,
тениско игралиште,
хотелски комплекс
Проектот ќе претставува јавно приватно партнерство !
Од Буџетот на општината ќе се одделат 3 милиони евра !
Придобивките се бројни – адекватно место за многу спортови, рекреација и социјализација !
Реализација на овој проект ќе значи отворање на нови работни места и дополнителни приходи за општината !
Ефектот ќе го почуствуваат сите граѓани на општината и правните лица кои ќе соработуваат при изградбата, а потоа и ќе се вклучат во функционирањето на овај центар !
Рок за реализација : 4 години
Вредност : 4.000.000 евра.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...