22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаДанела до Шилегов: Заминувате во историјата, нема да ви помине ниту една...

Данела до Шилегов: Заминувате во историјата, нема да ви помине ниту една црна кампања !!

Независната кандидатка за градоначалничка на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска вечерва на централниот митинг му порача на својот противник, Петре Шилегов дека нема му помине ниедна црна кампања и дека ќе замине во историјата.

-Кога знаете дека живеете во загаден град и состојбата не се менува, тогаш знаете дека е време за промени. Време е да го одбраниме нашето Скопје. Не смее нашето Скопје да остане во рацете на човек кој не покажува грижа за овој град, нема реализирано голем број од проектите кои ги ветил. Ние граѓаните заслужуваме метропола која ќе пулсира со живот како во развиените европски метрополи. Овие избори се за решавање на проблемите на нашето секојдневние, порача Арсовска.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...