20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридОхрид и Лакочереј заслужуваат подобра иднина и проекти во интерес на сите,...

Охрид и Лакочереј заслужуваат подобра иднина и проекти во интерес на сите, рече на денешната прес конференција Александра Настоска

Охрид и Лакочереј заслужуваат подобра иднина и проекти во интерес на сите, рече на денешната прес конференција Александра Настоска кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ.

-За таа цел гарантираме:
Изградба и доизградба на канализационен систем во Долно и Горно Лакочереј.
Асфалтирање на главни и споредни улици и проширување на дел од нив. Одржувањето на улиците во Долно и Горно Лакочереј има да биде наша континуирана задача и обврска.
Изградба и реконструкција на детски современи игралишта во Долно и Горно Лакочереј.

За Долно Лакочереј се обврзуваме на реконструкција на ПОУ „Кочо Рацин“.
За Горно Лакочереј гарантираме Санација на Домот.
Заокружи 7 за Промени, Проекти, Победи!
7 за Д-р Кирил Пецаков и ново советничко мнозинство од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, повика Настоска.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...