22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКисела Вода како Венеција - „ќе ви треба чамец“, коментираат граѓаните

Кисела Вода како Венеција – „ќе ви треба чамец“, коментираат граѓаните

Граѓаните на Кисела Вода се жалат, дождот намали, но не се намалија нивните проблеми со движењето по улиците низ целата општина, бидејќи по дожд, наликуваат на реки и езера.

На страницата „Расадник на можности“ се објавени неколку видеа од граѓани, кои се соочиле со овој проблем.

„ПО ДОЖДОТ.. Поплава! Неколку видеа што ни ги пратија соседите, жителите на Кисела Вода.. Благодарение на општинската власт во оваа општина треба чамец да си имате паркирано за да излезете од дома“, пишуваат тие.

Видеата погледнете ги тука.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...