19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридКој е Антонио Наумоски (Тоци)- Носител на независната листа "Охрид има план...

Кој е Антонио Наумоски (Тоци)- Носител на независната листа “Охрид има план Б”

Антонио Наумоски важи за еден угледен човек и бизнисмен, вработен на позиција како секретар во ЈЗУ Општа Болница Охрид. Антонио е роден 07.10.1980 година во Охрид, среќно оженет, и е татко на три малолетни деца.

 

Листа на советници „Охрид има План Б“ за локалните избори во Охрид кои ќе се одржат на 17-ти октомври 2021 година
Охрид има иднина, Охрид има ПЛАН Б ја содржат членовите:

1. Антонио Наумоски
2. Асен Савев
3. Мевља Шазиман
4. Александра Ставреска
5. Беркхан Махмуд
6. Берат Беќири
7. Симона Алексовска
8. Душан Велјаноски
9. Христина Шеќероска
10. Марија Филческа- Мишевска
11. Сашо Ѓорѓиевски
12. Антонио Јорданоски
13. Ангелина Танаскоска
14. Антонио Китевски
15. Оливер Попоски
16. Николинче Савеска
17. Виолета Добреска
18. Стефчо Љаткоски
19. Александар Симоноски
20. Дијана Савеска
21. Каролина Наумоска- Пешликоска
22. Љупчо Најдески
23. Жарко Тодоровски

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...