30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаФОТО: Судар во центарот на Скопје, автомобил заврши во споменикот на Свети...

ФОТО: Судар во центарот на Скопје, автомобил заврши во споменикот на Свети Климент Охридски

ФОТО: Судар во центарот на Скопје, автомобил заврши во споменикот на Свети Климент Охридски
На фотографијата се гледа едно од трите возила кои што учествуваа во тешката сообраќајна несреќа на скопскиот булевар „Климент Охридски“, во близина на Соборниот храм.

Има неколку повредени луѓе, од кои едно момче имало потешки повреди. Покрај полицијата интервенираше и Итната помош.

Автомобил по судирот се забил во споменикот на Свети Климент Охридски. Станува збор за силен и сериозен удар бидејќи во автомобилот се активирале и воздушните перничиња.

Сообраќајната несреќа се случила на влажен коловоз и по студено време околу 21 часот синоќа. За време на интервенцијата и увидот, сообраќајот се одвиваше отежнато. Увидот треба да ја открие причината за несреќата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...