28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДимитриевски: Куманово заслужува да продолжи да се развива и да се шири

Димитриевски: Куманово заслужува да продолжи да се развива и да се шири

„Куманово заслужува да продолжи да се развива и да се шири. Куманово секогаш во својата историја бил предвесник на одредени промени. Ајде заедно да продолжиме да го градиме наше Куманово. За мое, за твое, за наше Куманово – сите заедно на 17ти октоври да покажеме дека Куманово секогаш бил град на непокор и град којшто предизвикувал сериозни промени на подобро во нашето општество”, порача Максим Димитриевски, кандидат за градоначалник на Куманово на граѓанската иницијатива „За наше Куманово“.

Димитриевски, обраќајќи се на своите сограѓани повика на поддршка за претстојните избори во недела, “Во недела одлучуваме и за иднината на нашиот град. Дали во следните 4 години Куманово ќе продолжи да се развива и шири, да се трансформира во еден модерен, урбан и чист град којшто нуди перспективни. Ве повикувам во недела на 17ти октомври сите масовно да излезете на гласање за претстојните локални избори и да ја дадете својата поддршка за концептот “За наше Куманово”, за мене како ваш сегашен и иден градоначалник под реден број 80 и за советничката листа “За наше Куманово” – граѓанска иницијатива предводена од Ивана Ѓорѓиевска и реден број 61”, порача Димитриевски.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат.

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат. Пред неколку дена, на свет, го донесе својот син Стефан. На социјалните мрежи...

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...