3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Забава Марија Шерифовиќ ѝ се поклони на 16-годишна Македонка во „Гранд“

Марија Шерифовиќ ѝ се поклони на 16-годишна Македонка во „Гранд“

Translate (Eng):[gtranslate]

Марија Шерифовиќ ѝ се поклони на македонската натпреварувачка Драгана Костова (16) од Струмица во „Ѕвездите на Гранд“. Таа не криеше дека е воодушевена од нејзиното пеење. Драгана ги воодушеви и останатите членови на жирито, кои на крајот ѝ дадоа шест гласа.

Македонската пејачка ги испеа „Круна“ од Невена Божовиќ и „Не смеевме“ од Јована Николиќ и Марија Шерифовиќ. Цело време додека Драгана пееше, Марија ја бодреше и ѝ даваше поддршка. А бидејќи доби шест гласа, според новите правила Драгана сама можеше да го избере својот ментор, па таа се одлучи за Шерифовиќ.

„Добредојде во клубот“, ѝ рече Марија, која по настапот, стана и ѝ се поклони на Драгана.

РЕКЛАМА

Info.mk