34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Скопје затворена модуларна болница, докторите забележале капки вода !!

Во Скопје затворена модуларна болница, докторите забележале капки вода !!

Модуларната Ковид болница која се наоѓа во дворот на Инфективната клиника во Скопје е затворена, а пациентите се префрлени во зградата на Инфективна и во други ковид оддленија.

Од Инфективната клиника велат дека болницата е затворена „превентивно“, откако забележале капки вода, кои во ниту еден момент не биле во допир со електричната инсталација.
Пишува: Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...