9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКлинчарова: На народот му се смачи да ја чека метлата, па ја...

Клинчарова: На народот му се смачи да ја чека метлата, па ја зеде во свои раце

Новинарката Вики Клинчарова даде свој став за изборните резултати на овие локални избори.

-Ако ги слушавте пораките од слободоумните граѓани, а не од партиските профитери кои ве чукаа по рамо и цело време врескаа – Победуваме, поинакви ќе ви беа резултатите вчера. Не може да очекувате од народ кој секојдневно сведочи на неизживеаност и ароганција на локални функционерчиња, да ја гледа големата слика и визија на премиерот Заев за европска Македонија, вели таа во својот фејсбук статус.

-Кога секојдневно се соочуваш со бизарни проблеми како што се рестрикции на вода, никаква инфраструктура, кога асфалтирање на улица ти се прикажува како најголемо достигнување, кога молиш за безбедност во сообраќај, кога гледаш како новопечени функционери пикаат на државна работа до трето колено без срам и перде, додека мали приватни бизниси се борат со расклиман систем, што да очекуваш од тој народ? Првата слика која ја гледаш секој ден е таа во сопствениот двор, а не глобалната замисла за напредна држава која се пропагира на централно ниво. Од дома ти почнува се, таму првин требаше ред да стават тие, кои овој народ ги избра и ги плаќаше со свои пари да го сработат ветеното, дополнува Клинчарова..
Сите знаеме по колку години и со какви маки СДСМ дојде на власт. За гласовите кои вчера ги собра ВМРО, не е заслужна некаква си нивна, фантастична програма. Најзаслужни се токму тие, неизживеаните функционери на СДСМ, за кои на народот му се смачи да ја чека метлата, па ја зеде во свои раце.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...