20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаМВР: Законите важат и за Максим Димитриевски, неговиот шофер управувал автомобил со...

МВР: Законите важат и за Максим Димитриевски, неговиот шофер управувал автомобил со затемнети стакла, при што е пратен на технички преглед, !!!

Максим Димитриевски актуелниот градоначалник и кандидат за градоначалник на Куманово, денеска е следен од возило на МВР, застанат, како што вели, без образложение и земени му се документи. Со полициска придружба со ротациони светла возилото на градоначалникот на Куманово, кој овие избори оди како независен кандидат е однесено на технички сервис.

Од полицијата за Слободен печат изјавиле дека станува збор за редовна контрола на возила и дека законот важел за сите дури и за кумановскиот градоначалник.

– Патрола од сообраќајната полиција во Куманово го запрела возилото со кое денеска се превезувал актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски поради непрописно затемнети прозори на возило, информираат од МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...