1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Забава Охридскиот градоначални Константин, како Роки Балбоа во кампањата за втор круг...

Охридскиот градоначални Константин, како Роки Балбоа во кампањата за втор круг локални. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Охрид Константин Георгиески вечерва постираше видео со измислениот фиктивен филмски боксер Роки Балбоа на неговиот ФБ профил.

Можеби нема да бидете во можност да го погледнете видеото, бидејќ ФБ предупредува дека Георгиески постирал видео за кое не поседува авторски права, односно, незаконски го користи.

Дали е хакиран или не профилот на кандидатот за градоначалник на Охрид Константин Георгиески од СДСМ, ова е прашањето кое вечерва е главна тема на социјалните мрежи, откако тој постираше инсерт од филмот за легендарниот измислен филмски боксер Роки Балбоа на ФБ.

РЕКЛАМА

Видео Тука!!!!!!!

 

 

А ова се дел само од коментарите..