20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваСветскиот диџеј Стив Аоки носи патики од македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски

Светскиот диџеј Стив Аоки носи патики од македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски

Светскиот дицеј Стив Аоки се пофали дека ќе носи патики што за него ги дизајнираше Сатја Грабулоски. Тој објави видео и ги покажа патиките на неговите следбеници.

„Ова се Метазу Аоки патики од моите пријатели. Пораката што ми ја испратија вели дека се рачно нацртани и дека за да ги направат патиките потрошпиле 107 часа. Фантастични се“, рече Аоки во видеото што го објави на инстаграм-стори.

Ова не се првите обувки што Грабулоски и неговиот тим ги направија за познатиот диџеј. Тие и пред две години за него изработија уникатни патики, а тогаш му ги дадоа на едно од гостувањата во Македонија.

За потсетување, Грабулоски со години дизајнира патики за светските ѕвезди, а меѓу оние што носат патики со потписот на Свитадот се и Мајли Сајрус, Кристијано Роналдо, Леброн Џејмс, Дуа Липа, Серхио Рамос, Рајан Тедер, Горан Пандев, Елиф Елмас, Тимур Дибиров и други.

REPORTER

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...