7.2 C
Ohrid
среда, декември 6, 2023
ПочетнаЗабаваТвитерџии веднаш му извадија бугарско државјанство и на Шилегов

Твитерџии веднаш му извадија бугарско државјанство и на Шилегов

По денешната прес конференција на славјанка Петровска од СДСМ која презентираше бугарско државјство на извесна Даниела Арсовска, заборавајќи дека кандидатката за градоначалник на Скопје се вика ДАНЕЛА, а не Даниела, веднаш следеше реакција на твитерџиите кои креираа бугарско државјанство, налик на тоа што го презентираше Петровска и за Петре Шилегов.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Изразуваме најдлабоко и најискрено сочуство за загубата на два човечки живота, младата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

За прв пат, по три дена се огласија од политичката партија „Десна“ откако стана јасно дека нивниот претседател извршил две убиства. Од партијата велат...

Долгогодишни другарчиња: Шоферот на Палчо имал и фотографија со Велибор Манев !!!

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец со иницијали С Д...

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување, како што се шпекулираше туку била застрелана, соопшти...

Ова е уапсениот возач на Палчо: Откако бил уапсен детално ги кажал плановите на бегалецот – сам постирал слики на ФБ додека се возел...

Лицето С Д од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања,...