4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваФОТО: Го знаеме како аутистичниот доктор Али од хит серијата на Сител,...

ФОТО: Го знаеме како аутистичниот доктор Али од хит серијата на Сител, во приватниот живот оженет е со познатата актерка

Триесет и петгодишниот турски актер Танер Олмез ја освои тамошната публика со улогата на аутистичниот доктор Али Вефа во хит серијата „Чудесниот доктор“ (Mucize Doktor), која се емитува и во Македонија секој работен ден на Сител телевизија и која го привлече вниманието и на македонските гледачи.

Триесет и петгодишниот турски актер Танер Олмез ја освои тамошната публика со улогата на аутистичниот доктор Али Вефа во хит серијата „Чудесниот доктор“ (Mucize Doktor), која се емитува и во Македонија секој работен ден на Сител телевизија и која го привлече вниманието и на македонските гледачи.

Израснат во сиропиталиште, со диплома од прв степен на Медицински факултет, Али станува помошник хирург во една приватна болница, каде ја покажува својата чудесна способност да им помага на луѓето.

Во приватниот живот, актерот е женет со неговата колешка Еџе Чешмиоглу, со која се венчаа во јуни годинава. Тие неодамна добија вести со кои ги израдуваат нивните обожаватели. Турските медиуми месецов објавија дека парот чека принова.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...