Мириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на peжимот.

„Мириса на слобода“, ова е името на новата песна на македонскиот рапер Бизи со која се најавува крајот на режимот на СДСМ во Македонија.

Во спотот за песната се појавува кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, Кирил Пецаков како и омилениот лик во македонската јавност „Инспекторот Томе“.

Слушнете ја новата песна на Бизи:

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here