4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на...

Мириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на peжимот.

„Мириса на слобода“, ова е името на новата песна на македонскиот рапер Бизи со која се најавува крајот на режимот на СДСМ во Македонија.

Во спотот за песната се појавува кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, Кирил Пецаков како и омилениот лик во македонската јавност „Инспекторот Томе“.

Слушнете ја новата песна на Бизи:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...