18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаСветСкандал во школо во САД: Ученици играат во скут на директорот

Скандал во школо во САД: Ученици играат во скут на директорот

Фотографиите покажуваат навивачки облечени како келнерки на Хутерс кои носат алкохол во рацете и ученици облечени во мрежести чорапи кои танцуваат во скутот на директорот Доналд Мобелини.
Жителите на град во американската сојузна држава Кентаки биле шокирани од фотографиите на кои се гледа како учениците танцуваат во скутот на наставниците и директорот (кој е и градоначалник).


Фотографиите, направени на училишна претстава првично биле објавени од самото средно училиште Хазард на својата Фејсбук страница, но подоцна биле отстранети, пишува Daily Mail.

 

Фотографиите покажуваат навивачки облечени како келнерки на Хутерс кои носат алкохол во рацете и ученици облечени во мрежести чорапи кои танцуваат во скутот на директорот Доналд Мобелини.
Шефот на училишната област Сузан Комбс рекол дека е започната истрага за инцидентот.

 

„Инцидентот е под истрага и затоа не можам да дадам повеќе информации. Кога истрагата ќе заврши, ќе преземеме соодветни мерки“, посочил Комбс.

Мобелини двапати бил под истрага во 2008. година за инцидент со алкохол во кој учествувале ученици.

Извор:Екран

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...