7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваПо поразот во Скопје: Заев не му ја прифаќа оставката на Зоран

По поразот во Скопје: Заев не му ја прифаќа оставката на Зоран

Сатира:

Вистинска драма се случува на Илинденска ББ, по убедливиот пораз на владејачката СДСМ на локалните избори во Скопје.

Имено, Заев Зоран, одговорен и чесен каков што го дал Господ, уште со пристигнувањето на прелиминарните резултати започнал да ја пишува својата неотповиклива оставка од кормилото на Владата, но таа експресно била одбиена од неговиот шеф Зоран Заев.

Како резултат на ова дошло до меѓусебно кошкање помеѓу двајцата високи функционери, а паднале и повеќе тешки зборови кои не можеме да ги објавиме се’ додека не добиеме потврда од нашиот извор, Љупче Николовски.

Со повеќе информации за дуелот меѓу Заев и Зоран во следното јавување.

Извор: Koperacija

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...