7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаСела: Реџепи не е дете па да не знае што потпишува, и...

Села: Реџепи не е дете па да не знае што потпишува, и без него имаме мнозинство

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села не смета дека опозицијата нема мнозинство ако пратеникот Скендер Реџепи не сака да стои на иста листа со Левица.

Се разбира дека Зејди не е изманипулиран во однос на списокот за формирање на ново парлаентарно мнозинство. Кога човек има проблем, тој навистина се труди да најде изговори и лаги кои пак, очигледно не се основани. Никој не е дете, сите знаат дека списокот што е потпишан е потпишан за уривање на Владата, на овој хибриден режим, изјави лидерот на Алтернатива за Албанците Зијадин Села.

Во изјава пред Собранеито Зијадин Села рече дека прават се само Заев да го одржи зборот и да си поднесе оставка.

Ако се зборува за антиалбанска и анти-НАТО албанска партија, зошто зборуваат само за Левица, која е нова и мала партија. Зошто не зборуваат за ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, или се чуваат затоа што еден треба да седнат со нив и да разговараат за влез во влада, рече Села.

Тој потсети дека НАТО е завршена работа, Македонија е членка на алијансата и никој не може да ја извади од тој сојуз.

Истото важи и за Косово. Косово е признаена независна држава од страна на Македонија и никој тоа не може да го врати назад, особено не нова и мала партија како Левица. Новото парламентарно мнозинство е направено со цел рушење на оваа влада, заврши Села.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...