1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаСо пурпена испрскана и оштетена колата на поранешната претседателка на Советот на...

Со пурпена испрскана и оштетена колата на поранешната претседателка на Советот на Град Скопје Љубица Јанчева

Со пурпена е испрскана и оштетена колата на поранешната претседателка на Советот на Град Скопје од СДСМ Љубица Јанчева. Јанчева за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека утрово со сопругот го нашле возилото цело испрскано и вели дека ова не е првпат колата да ѝ биде оштетена.

„Пред неколку месеци, додека бев на состанок во општинската организација на СДСМ Аеродром колата ми беше изгребана со клуч. Сега пред мојот дом во Аеродром, на осветлен паркинг кој се наоаѓа спроти полициската станица, некој се дрзнал да направи вакво дело и да сее страв. Шлеп служба ја однесе колата, а случајот е уредно пријавен во полиција која направи записник од лице место“, вели Јанчева.

Јанчева се сомнева дека колата е оштетена од политички причини и го повика градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски да се грижи за безбедноста на сите граѓани.

 

 

За повеќе детали,Тука Sdk.mk

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...